-zoznam článkov vydaných v slovenských novinách.
Author: Igor Pribula
Submitted by:   Date: 15:27 14-05-2006
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
KAPUŠIANSKY HRAD V TLAČI.


04.11.2009 - Hrad v Kapušanoch potrebuje obnovu

Kapušiansky hrad je zaujímavým turistickým miestom. Návštevníkom však chýba turistická vybavenosť na oddych i na získanie základných informácií. Tento nedostatok sa má postupne zmeniť.

V Kapušanoch pri Prešove sa usilujú dať dokopy zrúcaninu hradu. Obec má spracovanú projektovú dokumentáciu komplexného návrhu konzervácie a čiastočnej rekonštrukcie hradného objektu Kapušany. "Hľadáme zdroje na ďalší archeologický výskum i na samotnú realizáciu konzervácie a rekonštrukcie hradu," povedala prednostka Obecného úradu v Kapušanoch Lenka Inášová.

Ostatný archeologický výskum bol na Kapušianskom hrade ešte v rokoch 1975 - 1976, pod gestorským dohľadom Michala Slivku. Archeologickým aktivitám sa na tomto mieste venoval aj rímskokatolícky dekan Juraj Macák.

"Ďalšou víziou spojenou so zviditeľňovaním kapušianskej dominanty je zorganizovanie workshopu o hrade s odborníkmi z pohľadu rôznych odvetví," doplnila Inášová.

Viac: www.korzar.sme.sk / Hrad v Kapušanoch potrebuje obnovu - 4.11.2009

Kapušiansky hrad
Stojí na andezitových výbežkoch Spišsko - šarišského medzihoria, nad obcou Kapušany, na mieste bývalého slovanského hradiska. Hrad mal chrániť kráľovskú cestu vedúcu z Prešova na sever.

Viac na:
www.cassovia.sk - "Kapušiansky hrad"


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk