Author:
Submitted by:   Date: 09:30 15-07-2007
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
BECKOV V TLAČI31.07.2010 - Beckovský hrad pre rekonštrukciu úplne zatvorili, v Trenčíne o tom neuvažujú
Tri hrady na Považí, Trenčiansky, Čachtický a Beckovský získali prostriedky na rekonštrukciu z eurofondov. V práve prebiehajúcej letnej turistickej sezóne opravujú zatiaľ len Beckovský. Ten je zatvorený, turisti o tom nevedia.

Beckovský hrad na začiatku sezóny zatvorili. Turisti chodia do Beckova stále vo veľkých počtoch, pri vstupe do areálu hradu ich čaká oznam o zatvorení. „Nevedeli sme, že hrad je zatvorený, už sa nám to stalo aj inde, nechápeme, čo je to za slovenskú špecialitu, zatvárať v sezóne," posťažovala sa dvojica z Bratislavy.

Na hrad sa vybrala aj skupinka z detského tábora. Ich vedúci Martin deťom aspoň pod hradbami priblížil históriu hradu. Ako dodal, ani ich nenapadlo pri plánovaní výletu zisťovať, či je hrad otvorený, pokladal to v lete za samozrejmé.

Viac: www.sme.sk / Beckovský hrad pre rekonštrukciu úplne zatvorili, v Trenčíne o tom neuvažujú - 31.07.2010

20.07.2010 - Hrad Beckov pre opravy zavreli, ľudia sa naň chystajú zbytočne
Obci Beckov v okrese Nové Mesto nad Váhom sa podarilo získať peniaze z eurofondov na obnovu časti hradu týčiaceho sa na skale nad obcou. Minimálne tento rok bude uzavretý.

Beckovský hrad bude minimálne celý tento rok uzatvorený. Od začiatku sezóny sa na ňom začali rekonštrukčné práce, na ktoré obec získala 2,5 milióna eur z eurofondov. Rekonštrukcia a obnova hradu má trvať dva roky. Za peniaze sa obnoví Dolný hrad a vznikne tam muzeálne nádvorie. Obec pôvodne plánovala opraviť aj Horný hrad, celková obnova hradu zo začiatku 13. storočia by však stála omnoho viac.

Viac: www.sme.sk / Hrad Beckov pre opravy zavreli, ľudia sa naň chystajú zbytočne - 20.07.2010


16.03.2010 - Hrady na Považí získali na opravu milióny z eurofondov
V najbližších dvoch rokoch dostanú nový vzhľad tri hrady na Považí, Trenčiansky, Beckovský a Čachtický. Peniaze na opravu získali z fondov Európskej únie. Beckovský hrad je v majetku obce. Tá sa dlhé roky snažila nájsť spôsob, ako zachrániť kultúrnu pamiatku. Z vlastnej kasy však rekonštrukciu zaplatiť nemohla.

Viac: www.PRAVDA.sk / Hrady na Považí získali na opravu milióny z eurofondov - 16.03.2010
> 1 < [2] [3] [4]


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk