»News / Pod hradom Uhrovcom bude "Digitálne Uhrovské Podhradie" ? (aktualizované_21.8.2008)
»
  http://www.castrum.sk/page.php?id=346

Author: , Posted: 18:40 20-08-2008.
Pôvodne som ani nemal v úmysle dať na stránku túto informáciu. Ale hradov a síce jedného sa to predsa len týka, alebo ešte len môže.

Nad obcou Uhrovské Podhradie stojí stáročia hrad Uhrovec. A ak mu príroda dovolí a dobrovoľníci hrad uchránia, môže to tak byť ešte dosť rokov. Čo sa ale môže zmeniť je názov podhradnej obce. Po vzhliadnutí reportáže na TA3 som neveril vlastným ušiam. Do obce sa konečne po dlhých rokoch podarilo dostať kvalitný televízny obraz. A to vďaka digitalizácii.

Tento pokrok obyvateľov natoľko potešil a nadchol, že vážne uvažujú nad zmenou názvu z "Uhrovské Podhradie", na "Digitálne Uhrovské Podhradie". Nie, neberieme obyvateľom ich právo. Oni sú oprávnení, ak sa zhodnú zmeniť názov obce na taký názov, ktorý sa tej väčšine páči. To je úplne v poriadku.

Ak ale uvážime, že do obce, ak už tam nie je, by zaviedli kanalizačnú prípojku potom by s rovnakým nadšením pre spravodlivú vec, nazvali obec Kanalizačno prípojkové Uhrovské Podhradie? Asi nie. Aj keď naozaj neberiem právo obyvateľom, tento návrh na zmenu názvu obce ma skutočne rozveselil.

Nech sa ale obec pod Uhrovským hradom bude volať akokoľvek, odporúčam vám tento kraj navštíviť. Je skutočne krásny a má čo turistom ponúknuť.

Viac si pozrite v spomínanej reportáži na stránke televízie TA3 - Vznikne obec Digitálne Uhrovské Podhradie?


doplnené 21.8.2008
    Na mape Slovenska sa čoskoro objaví nová obec s názvom Digitálne Uhrovské Podhradie. Dedina s terajším názvom Uhrovské Podhradie pri Bánovciach nad Bebravou si nový prívlastok zaslúžila za to, že sa stala prvou digitálnou obcou v rámci projektu Digitálne Slovensko.

    Cieľom projektu je priniesť digitálny a satelitný TV signál do ťažšie prístupných kútov Slovenska, a to ešte pred vypnutím analógového vysielania v roku 2012. Zároveň má pomôcť občanom, ktorých by nákup zariadenia pre príjem digitálneho signálu neúnosne zaťažil. Nový názov obce, ktorá bola až do 8. augusta bez akéhokoľvek televízneho a rozhlasového signálu, by mal toto prvenstvo navždy pripomínať.

    V nedeľu sa v Podhradí uskutoční nedeľný happening, ktorým sa dlhodobý projekt digitalizácie obcí a miest oficiálne začne. Následne v utorok zástupcovia prvej digitalizovanej obce Uhrovské Podhradie doručia oficiálnu žiadosť o trvalé premenovanie obce na Ministerstvo vnútra SR. Informácie agentúre SITA poskytol Richard Kvasňovský z PR agentúry Action Global Communications.


    Zdroj: www.pocitace.sme.sk / Na Slovensku vznikne obec Digitálne Uhrovské Podhradie(20.8.2008)

Powered by SeditioPrint version