Author:
Submitted by: admin   Date: 13:21 05-09-2008
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
HRAD ČIČVA V TLAČI


15.05.2010 - Na hrade Čičva pripravujú nové atrakcie a tradičné podujatia
Východoslovenská obec v okrese Vranov nad Topľou sa rozhodla aj tento rok počas leta zorganizovať niekoľko kultúrnych podujatí. Pre turistov, ktorí okrem letných akcií navštevujú často aj zrúcaninu miestneho starobylého hradu Čičva, pripravila samospráva v rámci tohtoročnej sezóny niekoľko noviniek.

Obec sa podobne ako po minulé roky chystá pred príchodom leta vyčistiť areál hradu a jeho blízke okolie. "V máji sa pustíme do kosenia trávy, likvidácie krovín a náletových burín. Je potrebné, aby sme to následne v priebehu roka aspoň trikrát zopakovali. Zároveň plánujeme vykonať údržbu hradných ruín od opadaného kameňa a poupratovať nahromadený odpad," uviedol na margo príprav na tohtoročnú letnú turistickú sezónu starosta Sedlísk Jozef Dobrocký.

V rámci ďalších aktivít plánuje samospráva v miestnej časti Podčičva nainštalovať v júni nový systém informačných tabúľ, ktoré prinesú množstvo údajov o ruinách stredovekej pamiatky, archeologických prieskumoch, ako aj o rastlinstve či živočíšstve okolitého regiónu. Pri štyroch novovybudovaných paneloch budú zriadené aj oddychové zóny s lavičkami.

Viac: www.korzar.sme.sk / Na hrade Čičva pripravujú nové atrakcie a tradičné podujatia - 15.05.2010
> 1 < [2]
Summary:
1. 2010
2. 2008


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk