Author:
Submitted by: admin   Date: 13:40 05-09-2008
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
ČIERNY HRAD V TLAČI


07.07.2008 - Dobrovoľníci zo zahraničia budú zachraňovať Čierny hrad pri Zlatne

Nadšencom zo Slovenska, ktorí od 8. do 23. júla budú pokračovať v zachraňovaní zvyškov kamenného múra zrúcaniny Čierneho hradu pri Zlatne, sa pridajú aj dobrovoľníci zo Španielska či Veľkej Británie.

"Vďaka množstvu slovenských i zahraničných dobrovoľníkov sa podarilo počas rokov 2005 až 2007 uskutočniť archeologický výskum Čierneho hradu. Postupne boli rekonštruované pôvodné múry hradu a tak to bude aj toto leto," informovala Dušana Slimáková z OZ Inex Slovakia.

Kamenný hrad z 13. a 14. storočia leží na výbežku Tríbečského pohoria v nadmorskej výške 573 metrov, ukrytý v hlbokom lese pred zrakmi ľudí. "Zahraničných dobrovoľníkov láka možnosť dozvedieť sa viac o histórii hradu priamo na mieste," uviedla Slimáková. Originálne je podľa nej aj dobrodružstvo, ktoré sľubuje "život v divočine.“ Počas pobytu na Slovensku budú spať zahraniční dobrovoľníci v stanoch pri zrúcanine.

Viac: www.sme.sk / Dobrovoľníci zo zahraničia budú zachraňovať Čierny hrad pri Zlatne (07.07.2008)


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk