aktualizované: 5.5.2010
Author:
Submitted by: admin   Date: 12:06 17-10-2008
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
Hrad Dobrá Voda. Stručný sprievodca po zrúcanine hradu

Slovenský skauting vydal druhú zo série sprievodcov po hradných zrúcaninách, tentokrát o hrade Dobrá Voda. Publikácia vychádza v rámci projektu Odklínanie hradov.

„Hrad Dobrá Voda – sprievodca po zrúcanine hradu“ prináša unikátne spracovanie najdôležitejších informácii o tomto známom hrade v pôsobivej a graficky príťažlivej forme. Plnofarebná brožúra obsahuje množstvo historických vyobrazení, teoretická rekonštrukcia hradu v časoch jeho najväčšej slávy i výsledky súčasných výskumov. Pre návštevníkov hradu je zaujímavá virtuálna prehliadka hradného komplexu s popisom architektonických a historických detailov jednotlivých nádvorí. Vďaka názornému spracovaniu môže aj laik pochopiť zákonitosti stavebného vývoja hradu.
Autor publikácie Mgr. Michal Šimkovic je uznávaným odborníkom v oblasti výskumu hradných komplexov a stredovekej architektúry.

V tomto roku plánuje Slovenský skauting obohatiť edičnú radu sprievodcov po hradných zrúcaninách ešte jedným titulom, ktorý bude venovaný hradu Tematín. Jeho autorom je ďalší známy odborník v oblasti pamiatkového výskumu Ing. arch. Martin Bóna. Vyjsť by mala koncom roka 2008.

Brožúru „Hrad Dobrá Voda“ je možné zakúpiť prostredníctvom skautského internetového obchodu www.totemsro.sk alebo zaslaním objednávky na mail: publicentrum@scouting.sk.

36 strán, A5, plnofarebná, predajná cena: 2,20 € (66,30 Sk)

Ďaľšie publikácie z edície: (aktualizované: 05.05.2010)
Plavecký hrad. Stručný sprievodca po zrúcanine hradu
Hrad Tematín. Stručný sprievodca po zrúcanine hradu
Hrad Čachtice. Stručný sprievodca po zrúcanine hradu

Podobné publikácie:
Hrad Fiľakovo - sprievodca po zrúcanine hradu - Vydavateľ mesto Fiľakovo.


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk