projekt: Odklínanie hradov
Author:
Submitted by: admin   Date: 21:38 22-03-2009
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
BIELY KAMEŇ - leták
www.scouting.sk/hrady


cit: "Novopostavený kamenný hrad, ktorý dostal meno Biely Kameň, mal slúžiť ako chránené sídlo svojích majiteľov. Súčasne kontroloval cestu križujúcu Malé Karpaty a ústiacu do Záhorskej nížiny pri Borinke pod ochranou Dračieho hrádku a hradu Pajštún. Biely Kameň sa zrejme prvý krát spomína v roku 1271 v súvislosti s nájazdmi českého panovníka Přemysla Otakara II. do Uhorského pohraničia. V majetku rodu svätojurských hrad zostal až do vymretia v roku 1526, neskôr sa stal majetkom ďalšieho veľmožského rodu Zápoľských".


Po letáku venovanom Plaveckému hradu, Slovenský skauting vydal aj stručný leták o hrade Biely Kameň. Vďaka Slovenskému skautingu si môžete pre súkromné účely stiahnuť zo stránky CASTRUM.sk leták o hrade Biely Kameň. Autor textovej časti je Michal Šimkovic, graficky spracoval Miroslav Slámka a zodpovedným redaktorom je Miloš Bučka.

V rámci projektu Odklínanie hradov na hrade Biely Kameň organizuje brigády 2.zbor Dlhých mačiek Trnava
kontakt: www.dlhemacky.sk, mail: 2zbor(zavinac)scouting.sk


Akékoľvek ďalšie používanie, iné ako na súkromné účely, len s predchádzajúcim písomným povolením nositeľa autorských práv – Slovenského skautingu.

Textová časť: Michal Šimkovic
Zodpovedný redaktor: Miloš Bučka
Grafická úprava: Miroslav Slámka
Vydal: Slovenský skauting 2009
(publicentrum@scouting.sk, 02/446 40 156)

Veľkosť: 1,2MB
Akékoľvek ďalšie používanie, iné ako na súkromné účely, len s predchádzajúcim písomným povolením nositeľa autorských práv – Slovenského skautingu.


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk