Author:
Submitted by: admin   Date: 09:38 20-04-2009
Comments: (0)   Ratings:
Average members rating (out of 10) : Not yet rated   
Votes: 0
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
Najzaujímavejšie dobové topografické zobrazenia a plány Bratislavského hradu zo zbierky Galérie mesta Bratislavy vystavia od 25. apríla do 14. júna v Mirbachovom paláci. Výber zostavila kurátorka Jana Luková tak, aby sa návštevník prehliadky oboznámil s päťstoročnými dejinami hradného areálu a urbanistickým vývojom priľahlého mesta. Sprievodné texty sa pre ucelenejší obraz venujú aj jeho starším dejinám.

Výstava Bratislavský hrad. Výber zo zbierok GMB sa uskutoční v rámci 6. ročníka podujatia Bratislava pre všetkých. Zo starších grafík predstaví diela autorov ako Matthäus Merian starší, Lukas Schnitzer, Fridrich Bernhard Werner alebo Wilhelm Dilich. Obraz o období 19. a 20. storočia ponúknu okrem iných aj Jozef Anton Lántz, Ľudovít Rohbock, ale aj výtvarníci Imrich Weiner Kráľ a Janko Alexy. K výstave vyjde rovnomenný album s výberom 12 reprodukcií výtvarných diel s motívom Bratislavského hradu.

Viac: www.webnoviny.sk / Dejiny Bratislavského hradu mapuje výstava v GMB 19.04.2009


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk