Author:
Submitted by: admin   Date: 09:51 10-05-2009
Comments: (0)   Ratings:
Average members rating (out of 10) : Not yet rated   
Votes: 0
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
Do akej miery sa dokončí rekonštrukcia, je pre krízu otázne, možno ho zakonzervujú. Ministerstvo financií zaviazalo polovicu z výdavkov, ktoré vláda vyčlenila na rekonštrukciu Hradu pre tento rok.

Hradný palác zakrýva lešenie, rozsah obrovskej rekonštrukcie je však najzreteľnejší zvnútra. Steny sú obité na tehlu, treba sa vyhýbať rozostavanému lešeniu, na zemi sú naťahané káble a prach.

Kancelária Národnej rady SR, ktorá Hrad spravuje, predpokladá ukončenie stavebných a rekonštrukčných prác v hradnom paláci na jar budúceho roka. Či sa dodrží plánovaný harmonogram, však ešte nie je isté.

Predseda parlamentu Pavol Paška včera pripustil, že pre finančné obmedzenie možno budú musieť stavbu zastaviť alebo zakonzervovať. „Dnes je problém, ako to urobiť, aby sme sa nemuseli hanbiť."

Na rekonštrukciu sa v rozpočte na tento rok vyčlenilo 300 miliónov korún (9,9 milióna eur). Z toho 150 miliónov (4,9 milióna eur) korún z dôvodu krízy už zaviazalo ministerstvo financií.

Paška povedal, že chce o riešení hovoriť s premiérom Robertom Ficom a vládou. Ide mu vraj o to, aby sa rekonštrukcia nemusela ukončiť. „Zaujíma ma, ako zabezpečiť peniaze na to, aby päťsto ľudí malo robotu a neostala tu hanba pre Slovensko," povedal. Predtým tvrdil, že za stratu pracovnej príležitosti budú zodpovední politici opozície, lebo požadovali zastaviť rekonštrukciu.

Viac: www.SME.sk / Hrad je vypitvaný, peniaze neisté + video - 07.05.2009


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk