Topoľčiansky hrad
Author:
Submitted by: admin   Date: 11:26 25-10-2010
Comments: (1)   Ratings:
1.   Posted by admin   11:33 25-10-2010  

Ďaľšie články k Topoľčianskému hradu pozri: Topoľčiansky hrad v tlači

Bookmark and Share
Verzia pre tlač
Na opravu Topoľčianskeho hradu darovala štátna akciovka občianskemu združeniu, ktoré zastrešuje bratranec Roberta Fica, spolu takmer 260-tisíc eur.

Neuveriteľné šťastie sa usmialo na Občianske združenie Topoľčiansky hrad, ktoré má pod palcom Rastislav Rybanský, bratranec bývalého premiéra Roberta Fica.
Na záchranu hradu týčiaceho sa nad malebnou dedinkou Podhradie sa totiž združeniu podarilo získať od stopercentnej štátnej akciovky Jadrová a vyraďovacia spoločnosť v uplynulých troch rokoch vo forme sponzorského daru 260--tisíc eur, čo v starej mene predstavuje takmer osem miliónov korún! Takýmto úspechom pri žiadaní prostriedkov na rekonštrukciu zrúcaniny sa na Slovensku nemôže pravdepodobne pochváliť žiadny iný jednotlivec, združenie či skupina nadšencov. Spomínaná suma navyše nie je jediná, ktorú záchranári z Topoľčianskeho hradu zís-kali. Ako sme už v minulosti informovali, úspešní boli aj pri uchádzaní sa o dotácie z Nórskych fondov, odkiaľ zís-kali 1,2 milióna eur.

Viac: www.7plus.sk / Vyvolený - 17.10.2010


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk