Nadácia Pontis, ČSOB, Tematín, Zborov
Author:
Submitted by: admin   Date: 16:13 15-11-2011
Comments: (0)   Ratings:
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
Záchrana Tematínskeho hradu, kurzy internet bankingu a využívania platobných kariet pre nevidiacich alebo zimný kurz monoski pre vozíčkárov. Aj tieto projekty úspešne podporili zamestnanci ČSOB Finančnej skupiny prostredníctvom svojho nadačného fondu v Nadácii Pontis.

„Do 5. ročníka zamestnaneckého grantového programu na podporu projektov v oblasti vzdelávania, športu, zdravia a ochrany životného prostredia sa prihlásilo 152 mimovládnych organizácií a škôl. Nakoniec sme sa rozhodli podporiť 17 z nich, ktorým prerozdelíme sumu 28 275 eur,“ povedala Marieta Kováčová, programová koordinátorka Nadácie Pontis.

Medzi úspešnými bol napríklad projekt Severák z občianskeho združenia Hrad Tematín, ktoré v minulom roku realizovalo konzervačné práce na záchranu zrúcaniny. „Združenie tiež plánuje vymurovať vypadnuté časti muriva, dokončiť archeologický výskum a z prostredia kultúrnej pamiatky likvidovať nelegálne ohniská a odpad,“ vysvetlila Marieta Kováčová. Podporu dostanú aj telesne postihnutí športovci zo Športového klubu zdravotne postihnutých Ďumbier, ktorých čaká výcvik na monoski, čím si budú môcť udržiavať kondíciu a zlepšovať svoj zdravotný stav. Mladí nevidiaci v Prešove sa zasa naučia narábať so svojimi financiami prostredníctvom internet bankingu, na ktorý už nebudú potrebovať asistenciu druhých. „Projekt zvýšenia finančnej gramotnosti im prinesie aj sériu prednášok o sporení,“ dodala Marieta Kováčová.

Viac: www.nadaciapontis.sk / tematínsky hrad sa zachráni aj vďaka zamestnancom čsob - 15.11.2011

Boli podporené dva hrady: Tematín a Zborov.

Hrad Tematín - OZ Hrad Tematín, Bratislava, 800 EUR - Severák

Hrad Zborov - Združenie na záchranu Zborovského hradu, Bardejov, 2000 EUR - Historická cesta a dubová alej na hrad


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk